Zaufali nam między innymi:
Pan Wojciech Malajkat
domy z bali

W dzisiejszych czasach, kiedy poszukujemy kompetencji, fachowości, precyzji i punktualności – krótko mówiąc profesjonalizmu – warto zasięgnąć czasem rady u tych, którzy mają pewne doświadczenie w kontaktach z ludźmi i firmami...

imię, nazwisko lub nazwa firmy:
telefon kontaktowy lub adres e-mail:
treść zapytania:

Nasze domy wykonane są z litego bala sosnowego i świerkowego o grubościach 140 lub 160 mm. Na indywidualne życzenie możemy przygotować bale grubości 250 mm.

Projekty domów przewidują posadowienie na ławach fundamentowych. Ściany (zewnętrzne) wykonane są z naturalnego drewna sosnowego lub świerkowego. Elementy ścienne są łączone na pióro-wpust. Naroża zrobione są w technologii jaskółczy ogon lub złączem zakładkowo-krzyżowym. W naszych domach nie ma pionowego słupa , co daje nieograniczoną powierzchnię poddasza do indywidualnego zagospodarowania i dowolnego podziału.

Współczynnik przenikalności cieplnej wynosi k = 0.28 dla ścian , ocieplonych 10 centymetrową warstwą wełny mineralnej.
W każdym z domów istnieje możliwość wybudowania kominka.
Konstrukcję nośną stropu stanowią belki drewniane. Stropodach od zewnętrznej strony wyłożony jest deskami dachowymi , a od wewnątrz widoczna jest więźba dachowa. Dach jest tworzony przez krokwie łączone jętkami i dodatkowo podparte słupkami na belkach stropowych.

Nasi architekci przewidzieli obciążenie dachu dla każdego pokrycia, z dachówką betonową i ceramiczną włącznie.
Ściany boczne, szczytowe poddasza wykonane są z odeskowanej izabezpieczonej konstrukcji 5 x 10 cm. Strop i podłoga parteru zrobione są z deski podłogowej o grubości 32 mm. Cały materiał konstrukcyujny jest 4 stronnie strugany i impregnowany
Produkowane przez firmę STomasz domy to budynki drewniane o charakterze chat wiejskich z litych bali o konstrukcji wieńcowej.

Ze względu na tradycyjną technologię stosowaną od wieków i duże przekroje tarcicy z której budynki tego typu są wyprodukowane, stosujemy drewno po kilkumiesięcznym sezonowaniu, które narażone może być na zlegi ,nieznaczne pęknięcia i skurcze w kierunku poprzecznym.
W zastosowanych elementach konstrukcyjnych mogą wystąpić naturalne spękania , sęki i różny układ słojów, nie stanowiące wady materiału, a będące naturalną konsekwencją procesów zachodzących w tego typu drewnie, na które producent nie ma wpływu i za które nie ponosi odpowiedzialności.

Domy tego typu są montowane przez naszą firmę w stanie surowym zamkniętym przez ok. 3-5 tygodni w zależności od wielkości domu i warunków pogodowych .
Zakres prac do wykonania przez ekipę producenta ujęty jest w zakresie dostawy który stanowi załącznik do umowy kupna sprzedaży.

Bardzo istotną sprawą jest kolejność dalszych prac wykończeniowych i doświadczenie podwykonawców.
Na początku konieczne jest obciążenie dachu , czyli montaż właściwego pokrycia (dachówka , gont , strzecha).
Powoduje to szybsze, ale naturalne i pożądane w tej technologii zlegi - osiadanie budynku i w znacznym stopniu ogranicza niebezpieczeństwo nadmiernego pracowania i pękania elementów wykończeniowych po ich montażu.
Następnie zaleca się montaż instalacji wewnętrznych wod-kan i elektrycznej , konstrukcji ścian działowych , konstrukcji ocieplenia ( przed tą czynnością konieczne jest uzupełnienie możliwych szczelin pianą poliuretanową i bardzo dokładne i szczelne rozłożenie folii), ocieplenie domu i zamknięcie ocieplenia - płytą gipsową lub boazerią

Zakres dostawy stanu surowego zamkniętego standardowego domu.

Wszystkie elementy konstrukcyjne (ściany z bali i więźba dachowa, ) są 4 stronnie strugane, 4 kierunkowo, dwukrotnie impregnowane bezbarwnym środkiem FOBOS (przeciwogniowym, przeciwko grzybom pokojowym, pleśniom i owadom), oraz impregnatem ze wstępnym naniesieniem koloru, wybranym z palety.

1.opis technologiczny dla potrzeb producenta

2.ściany zewnętrzne : bale 140 x 240

3.ściany wewnętrzne: bale 120 x 240 (parter)

4.więźba dachowa - komplet bez krycia dachówką, obróbek dekarskich, łat, kontrłat, veluxów i wiatrownic

5.papa dachowa

6.szczyty budynku – konstrukcja i deski szczytowe

7.słupy podporowe

8.elementy ganku bez zdobień

9.deski dachowe czterostronnie strugane

10.komplet stolarki (nie dotyczy podpiwniczenia): drzwi zew ostatecznie pomalowane wybranym kolorem, drzwi wewnętrzne jednokrotnie zabezpieczone bezbarwnym impregnatem, okna, drzwi balkonowe. Okna ze szprosem - jednoramowe, 3 warstwowo klejone, zewnętrzna warstwa lita, szyby - 1,1, okucia R+U, malowane hydrodynamicznie (bez piwnic)

11.Zewnętrzne opaski dekoracyjne na okna i drzwi zewnętrzne

12.Okiennice na parterze

13.Konstrukcja ścian działowych poddasza

14.Elementy łączeniowe do montażu konstrukcji budynku

15.Elementy schodów ażurowych (sosna) – jednokrotnie zabezpieczone bezbarwnym środkiem

16.Ślepa podłoga poddasza bez cyklinowania i malowania

17.Podłoga parteru – deski sosnowe bez legarów w/g projektu, bez montażu

18.Balustrada dolnego tarasu (jeśli przewiduje projekt)

Za dodatkową opłatą można zamówić:

1. Elementy zdobnicze domu: pazdury, ażury szczytów, wiatrownice, ptasznice itp - bez montażu

2. Elementy do: tarasów (podłogi), wykończenie ścian zew i wew parteru, opaski wew, parapety,progi

Transport na miejsce budowy w Polsce i koszty transportu oraz pobytu ekipy montażowej pokrywa producent domu